« -1 den Dnes je 12.6., svátek má  Sv. Jan z Fakunda  +1 den »    
  Nejčtenější
Čeští a moravští svatí patroni
Poutní místa
Pomocníci v nouzi
Svaté děti
Růženec
Korunka
První soboty
Úryvky
Seznam papežů
MP3, Videoklipy
Srdce Ježíšovo
Poutníci - fotky
Mravenci
TV Medjugorje, Lurdy
Fatima SVATÍ NA KARLOVĚ MOSTĚ
Novéna k svatému Charbelovi
Otevřít Bibli >>

Všechny prosby o modlitbu...                    

   Přidat prosbu   

Matka : Prosím o modlitbu za ochranu dětí a vnoučat na cestách a za vnímavost pro Boží vnuknutí pro všechny
Za to se modlím
Viera : Prosím o modlitby za syna Janíka, nech si porieši svoje problémy v podnikaní a nech mu Pán požehná darmi Ducha svätého, aby sa rozhodoval správne a tiež prosím o modlitby za dar živej viery, za zdravie a ochranu od zlého pre neho, nech nájde smer a to správne povolanie, PBZ
Za to se modlím
Veronika : Vrúcne prosím o modlidby za zosnulého manžela Jána. Pán Boh zaplať.
Za to se modlím
bohuznáma : Prosím o modlitby za Božiu pomoc a ochranu pri cestovaní pre moju sestru s manželom a pre celú jej rodinu. Prosím o dobré kontrolné výsledky pre moju sestru. Prosím o všetko dobré od Boha pre celú našu rodinu. Ďakujem
Za to se modlím
Anděla : Prosím za moje děti a vnoučata a ochranu před Zlým.
Za to se modlím
Péťa : Zdravím Vás a prosím o modlitbu za dobré výsledky vyšetření mého tatínka a za jeho dobré zdraví. Moc všem děkuji.
Za to se modlím
matka : Prosím o modlitbu za syna, aby se mu dařilo v práci, aby to dobře zvládal a měl včas dobrá vnuknutí. 🙏🏻
Za to se modlím
maminka J. : Drazí, prosím vás o modlitbu za děti a jejich rodiny, zvláště za dceru, vnuky Marka a Káju, a za dar obrácení a víry pro zetě.
Za to se modlím
Cestmir : Znovu moc prosím o vaše přímluvné modlitby. Dnes odpoledne mám pracovní pohovor a v příštím týdnu další. Vzhledem k tomu, že jsem jen pár let před důchodem, jsem pro většinu potencionálních zaměstnavatelů už neperspektivní, byť mám velmi zajímavý a hezký životopis. Předem vám děkuji.
Za to se modlím
Veronika : Vrúcne prosím o modlidby za zosnulého manžela Jána. Pán Boh zaplať.
Za to se modlím
M. : prosím o modlitby za požehnání, víru, zdraví a dobrá rozhodnutí a dobrou práci pro moje děti a vnoučata, i pro všechny vaše děti a vnoučata. Aby byli opravdu věřící, aby mohli svobodně a rádi chodit do kostela.
Za to se modlím
Věra : Prosím o modlitby za dar obrácení k Bohu pro Simonu.
Za to se modlím
Alena : Chvála Kristu, prosím vás o modlitbu za uzdravení 10-ti leté holčičky Zoinky, která leží v nemocnici v Brně. V neděli ji tam transportoval vrtulník, je po operaci. Také za její rodinu. Děkuji.
Za to se modlím
Jaro : Drazí, prosím Vás o modlitbu za moji mamku Janu o dar zdraví, za její bolesti, aby ustoupily a zlepšila se jí i psychika. Moc Vám předem děkuji.
Za to se modlím
Dagmar : Prosím vroucně o modlitby za Davida, aby se vyléčil z homosexuality a konečně potěšil rodiče vnoučátky.
Za to se modlím
Anna : Vrúcne prosím o modlitby za môjho zosnulého otca. Pán Boh zaplať.
Za to se modlím
Babka : Vrúcne prosím o modlitby za môjho vnúčika Michala nech mu Duch Svätý osvieti rozum a riadí jeho život. Pán Boh zaplať.
Za to se modlím
Anetka : Prosím za milost stanovení spravné diagnozy a za milost zazračného uzdravení pro mého manžela. Moc Vám všem děkuji za přihovor a také věřím v pána,že nakonec všechno dobre dopadne. Děkuji. Amen
Za to se modlím
Jitka : Prosím o modlitbu za sousedku na vozíčku
Za to se modlím
Katarína : Prosím o modlitbu za moju maminku - 75r., ktorá nešťastne padla na schodoch. Má zlomenú ruku a nechce sa jej tá zlomenina zrásť, má tam tiež potrhané šľachy, veľké bolesti...doktori povedali, že ak sa to do týzdňa nezlepší budú jej to musieť operovať. Prosím aby sa jej tá zlomenina prirodzene napravila. Ďakujem veľmi pekne za každú modlitbu PBZ ❤️
Za to se modlím
Bohuznama : Za pokoj v mojej rodine aby medzi Erikou a Dominikou prestala rivalita. Aby si dôverovali pomáhali a rešpektovali sa. Ďakujem
Za to se modlím
dufajuca : Pane prosim stoj pri mne na vysetreni a neopustaj ma ,pozehnaj lekara ktory mi stanovi diagnozu ,nech mi pridu na moje ochorenie a neodflaknu ma iba tak ako stale PBz za modlitby
Za to se modlím
matka : prosim modlitby za stastnu cestu a pokojny navrat pre mna aj mojho manzela ,za zdravie ,stastie a Bozie pozehnanie pre rodinu ,deti a vnukov Bohu vdaka
Za to se modlím
Markéta : Prosím o modlitbu za moji maminku, dostala boreliózu od klíštěte, děkuji.
Za to se modlím
Ludmila : Prosím o modlitbu za manželovo brzké úplné uzdravení. Děkuji.
Za to se modlím
Veronika : Vrúcne prosím o modlidby za zosnulého manžela Jána. Pán Boh zaplať.
Za to se modlím
Marie Ludmila : Prosím moc o vyřešení pracovních problémů.
Za to se modlím
Pavla : Modleme se za pád všech totalitních režimů.
Za to se modlím
Cestmir : Moc prosím o vaše přímluvné modlitby. Dnes odpoledne mám pracovní pohovor a v příštím týdnu další. Vzhledem k tomu, že jsem jen pár let před důchodem, jsem pro většinu potencionálních už neperspektivní, byť mám velmi zajímavý a hezký životopis. Předem vám děkuji.
Za to se modlím
Katka : Prosim o modlitbu za todinu mojej dcery, aby sa zlepšila situácia v rodine… aby Dominika našla pokoj, aby dcéra zbládala situáciu…. Za lásku a zdravie a pokoj v tejto rodine
Za to se modlím
Další

  Vyhledávání






Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /storage/2a113300/0103f250-78df-4b3b-b8a4-5aed3f53d0c5/abcsvatych.com/www/public/funkce.php:41) in /storage/2a113300/0103f250-78df-4b3b-b8a4-5aed3f53d0c5/abcsvatych.com/www/public/pocitadlo-tiche.php on line 16
Stránka pro mobil
  Lepší jsou zjevná kárání než skrývaná láska.
  Zveřejněno : 2018-02-15 22:32:05
Přečtení : 3252

Tenhle verš jsem mnoho let prostě nedokázala pochopit, možná tak 20 let. Včera jsme se bavily s dcerou o té Nevýchově, že prý tam radí, aby se děti nechválily, aby se na tom nestaly závislé. S tím nevím, jestli můžu úplně souhlasit, ale dostaly jsme se tak i k tomu verši z Přísloví 27,5. Vždycky jsem si myslela,  že je to myšleno na lásku mezi mužem a ženou, ale pokud by to bylo myšleno na vztah rodičů k dětem, tak to smysl dává konečně :-) .  Protože je spousta rodičů, kteří děti trestají tím, že jim odpírají lásku, že je třeba ignorujou, nemluví s nima, neusmívají se na ně vůbec ... A ono je zřejmě lepší jim vynadat, ale chovat se k nim pořád se zájmem. Nemusí se to říkat slovy, ale podle chování a přístupu se ta láska pozná. To mi taky dcera říkala, že měli učitelku, která jediná měla opravdu respekt a děti jí měly rády, i přesto, že jim nic neprominula a byla přísná, ale ony z ní tu lásku cítili, že chce jejich dobro, že má o ně upřímný zájem, že je opravdová. A já sama jsem měla taky takovou učitelku, ještě i dneska si na ní vzpomenu, protože jednou jsme měli v osmičce na návštěvě ve třídě inspektora a nikdo se nehlásil k tabuli, tak vyvolala mně a řekla mi "Peterková, ty si poradíš v každý situaci", a opravdu jsem to díky tomu spočítala dobře na té tabuli, i když jsem strašná trémistka. Už mockrát jsem si na to vzpomněla a pomohlo mi to, když něco vypadalo úplně bezvýchodně... Dneska by se řeklo, že mě "naprogramovala", ale naštěstí v dobrým :) A vlastně to nemusí platit jen na vztah rodičů a dětí, ale obecně na všechny vztahy. A taky tak, že pokud chce někdo někoho kárat, tak ho nejdřív musí mít hodně rád. Ten verš se dá taky říct tak, že "Horší je skrývaná láska, než zjevná kárání." Někdo si myslí, že je nejhorší někomu vynadat a rozčilovat se. Jenže když nebude dávat najevo lásku, naschvál se bude  třeba mračit, tak nakonec už tu lásku ani mít nebude. Takže pak ani nebude už co skrývat. No pořád tomu ještě úplně nerozumím :-))) Dodatek 22.2.2018 : Když jsem včera dělala pořádek ve starých výstřižkách, tak jsem našla k tomu jeden :-) Ten na to má zase další pohled, takže teď už z toho vůbec nejsem moudrá. Taky jsem si ale představila Pána Boha, jak se tváří, když něco udělám špatně. Vždycky mám představu, že se hrozně mračí a odvrátí se. Třeba je to ale jinak ?