« -1 den Dnes je 25.6., svátek má  Sv. Vilém, ct. Ivan  +1 den »    
  Nejčtenější
Čeští a moravští svatí patroni
Poutní místa
Pomocníci v nouzi
Svaté děti
Růženec
Korunka
První soboty
Úryvky
Seznam papežů
MP3, Videoklipy
Srdce Ježíšovo
Poutníci - fotky
Mravenci
TV Medjugorje, Lurdy
Fatima SVATÍ NA KARLOVĚ MOSTĚ
Novéna k svatému Charbelovi
Otevřít Bibli >>

Všechny prosby o modlitbu...                    

   Přidat prosbu   

Cestmir : Znovu vás naléhavě prosím o vaše přímluvné modlitby za nalezení vhodné práce pro mě. Už ji hledám témměř rok a kvůli předdůchodovém věku jsem potencionálními zaměstnavateli neustále diskriminován. Děkuji.
Za to se modlím
Matka : Prosím o pomoc. Dcera se řeže. Je jí 14. Ať miluje své tělo, touží po ctnostech a svatosti. Bože prosím uzdrav naše vzájemné vztahy. Amen
Za to se modlím
maminka J. : Prosím o modlitbu za děti a jejich rodiny, zvláště za dceru, vnuky Marka a Káju, a za dar obrácení a víry pro zetě.
Za to se modlím
Tereza : Prosím aby mi Bůh ukázal, zda-li má pro mne muže, nebo jestli si mne volá do kláštera, aby mi již nebylo ublíženo. Děkuji. Amen
Za to se modlím
Veronika : Vrúcne prosím o modlidby za zosnulého manžela Jána. Pán Boh zaplať.
Za to se modlím
Pavla : Prosím za paní Evu, která je upoutaná na invalidní vozík a má se brzy stěhovat do pečovatelského domu, aby si brzy zvykla na nové bydlení a našla tam pár dobrých přátel, se kterými si bude rozumět.
Za to se modlím
M. : Prosím o dobrý porod zdravého dítěte pro sousedku, a za rychlé uzdravení pro její matku, která má zlomenou nohu. Díky moc za modlitby 🙏
Za to se modlím
Zora : Modleme se za ukončení ruské agrese.
Za to se modlím
V. : Moc prosím za nalezení mého zaměstnání, za zdraví, Boží požehnání a vedení pro sebe a celou moji rodinu! Děkuji.
Za to se modlím
Maminka : Moc prosím o modlitby za dceru. Je jí 14 let. Ať jí Pán uzdraví citová zranění. Ať touží milovat Ježíše a modlí se růženec. Přikryj ji Pane svou Svatou krví a ostatní mé děti. Amen
Za to se modlím
maminka J. : Drazí, prosím vás o modlitbu za děti a jejich rodiny, zvláště za dceru, vnuky Marka a Káju, a za dar obrácení a víry pro zetě.
Za to se modlím
Ludmila : Prosím o motlitbu a přímluvu u našeho Otce za mého vnuka Jakuba, který dnes dělal přijímací zkoušky na lékařskou fakultu UK, výsledky zkoušek budou 16. - 17.6. Jsem vám vděčná a neskutečně moc vám děkuji. Lida
Za to se modlím
Matka : Prosím o modlitbu za ochranu dětí a vnoučat na cestách a za vnímavost pro Boží vnuknutí pro všechny
Za to se modlím
Viera : Prosím o modlitby za syna Janíka, nech si porieši svoje problémy v podnikaní a nech mu Pán požehná darmi Ducha svätého, aby sa rozhodoval správne a tiež prosím o modlitby za dar živej viery, za zdravie a ochranu od zlého pre neho, nech nájde smer a to správne povolanie, PBZ
Za to se modlím
Veronika : Vrúcne prosím o modlidby za zosnulého manžela Jána. Pán Boh zaplať.
Za to se modlím
bohuznáma : Prosím o modlitby za Božiu pomoc a ochranu pri cestovaní pre moju sestru s manželom a pre celú jej rodinu. Prosím o dobré kontrolné výsledky pre moju sestru. Prosím o všetko dobré od Boha pre celú našu rodinu. Ďakujem
Za to se modlím
Anděla : Prosím za moje děti a vnoučata a ochranu před Zlým.
Za to se modlím
Péťa : Zdravím Vás a prosím o modlitbu za dobré výsledky vyšetření mého tatínka a za jeho dobré zdraví. Moc všem děkuji.
Za to se modlím
matka : Prosím o modlitbu za syna, aby se mu dařilo v práci, aby to dobře zvládal a měl včas dobrá vnuknutí. 🙏🏻
Za to se modlím
maminka J. : Drazí, prosím vás o modlitbu za děti a jejich rodiny, zvláště za dceru, vnuky Marka a Káju, a za dar obrácení a víry pro zetě.
Za to se modlím
Cestmir : Znovu moc prosím o vaše přímluvné modlitby. Dnes odpoledne mám pracovní pohovor a v příštím týdnu další. Vzhledem k tomu, že jsem jen pár let před důchodem, jsem pro většinu potencionálních zaměstnavatelů už neperspektivní, byť mám velmi zajímavý a hezký životopis. Předem vám děkuji.
Za to se modlím
Veronika : Vrúcne prosím o modlidby za zosnulého manžela Jána. Pán Boh zaplať.
Za to se modlím
M. : prosím o modlitby za požehnání, víru, zdraví a dobrá rozhodnutí a dobrou práci pro moje děti a vnoučata, i pro všechny vaše děti a vnoučata. Aby byli opravdu věřící, aby mohli svobodně a rádi chodit do kostela.
Za to se modlím
Věra : Prosím o modlitby za dar obrácení k Bohu pro Simonu.
Za to se modlím
Alena : Chvála Kristu, prosím vás o modlitbu za uzdravení 10-ti leté holčičky Zoinky, která leží v nemocnici v Brně. V neděli ji tam transportoval vrtulník, je po operaci. Také za její rodinu. Děkuji.
Za to se modlím
Jaro : Drazí, prosím Vás o modlitbu za moji mamku Janu o dar zdraví, za její bolesti, aby ustoupily a zlepšila se jí i psychika. Moc Vám předem děkuji.
Za to se modlím
Dagmar : Prosím vroucně o modlitby za Davida, aby se vyléčil z homosexuality a konečně potěšil rodiče vnoučátky.
Za to se modlím
Anna : Vrúcne prosím o modlitby za môjho zosnulého otca. Pán Boh zaplať.
Za to se modlím
Babka : Vrúcne prosím o modlitby za môjho vnúčika Michala nech mu Duch Svätý osvieti rozum a riadí jeho život. Pán Boh zaplať.
Za to se modlím
Anetka : Prosím za milost stanovení spravné diagnozy a za milost zazračného uzdravení pro mého manžela. Moc Vám všem děkuji za přihovor a také věřím v pána,že nakonec všechno dobre dopadne. Děkuji. Amen
Za to se modlím
Další

  Vyhledávání






Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /storage/2a113300/0103f250-78df-4b3b-b8a4-5aed3f53d0c5/abcsvatych.com/www/public/funkce.php:41) in /storage/2a113300/0103f250-78df-4b3b-b8a4-5aed3f53d0c5/abcsvatych.com/www/public/pocitadlo-tiche.php on line 16
Stránka pro mobil
  Kdo by tedy jedl tento chléb a pil kalich Páně nehodně, proviní se proti tělu a krvi Páně.
  Zveřejněno : 2018-02-11 20:37:01
Přečtení : 3308
Tohle mi vždycky vrtalo hlavou, jestli můžu jít k svatému přijímání, protože vždycky jsem si byla vědomá, že toho nejsem hodna. Ani po zpovědi, protože se znám, že pravděpodobně zase udělám něco, co nechci.

Určitě by tam ale neměl jít člověk, který má v úmyslu hřešit, to zase tak bychom se měli posuzovat. Ale v tom překladu 21 je to "nehodným způsobem !!! Což to vysvětluje ještě jinak a dává to také smysl. Ať každý sám sebe prověří, jestli si doopravdy uvědomuje co přijímá - že to je skutečné živé Tělo a Krev Pána Ježíše. Ne jen duchovně, jak to chtějí pro sebe zdůvodnit protestanti.

My ještě nevíme, jak k tomu dochází, protože spoustu věcí ještě nechápeme. Když mi protestanti vyčítali, že se katolíci neřídí podle Bible, tak by se měli sami zamyslet nad sebou, jak oni se chovají k chlebu a vínu při Večeři Páně.  Jestli se k tomu chovají jako k opravdovému Tělu a Krvi Páně, s takovou úctou. A jak se chovají k tomu, co zbyde. Sice to stejně neproměňuje vysvěcený kněz, takže to není stejné jako v katolické církvi, ale to pro ně už vůbec není argument.

Na druhou stranu si osobně myslím a to je jen můj názor, že pokud je někdo s upřímným srdcem protestant bez vlastní viny, který už se v tom narodil a neodmítá katolickou církev, tak pro něho má jejich Večeře Páně účinky jako pro nás.  Pokud to on tak chápe a věří tomu, že je to živý Kristus.

 Jeden adventista mi napsal, že k té proměně dochází až v tom člověku, který to přijímá, jinak je to prý pořád jen chleba. Proto to potom můžou klidně vyhodit, co zbude. Ale i to odporuje Bibli, protože to Pán Ježíš přece řekl ještě předtím, než to jedli a pili.

23 Já jsem přijal od Pána, co jsem vám také odevzdal: Pán Ježíš v tu noc, kdy byl zrazen, vzal chléb,

24 vzdal díky, lámal jej a řekl: "Toto jest mé tělo, které se za vás vydává; to čiňte na mou památku."

25 Stejně vzal po večeři i kalich a řekl: "Tento kalich je nová smlouva, zpečetěná mou krví; to čiňte, kdykoli budete píti, na mou památku."

26 Kdykoli tedy jíte tento chléb a pijete tento kalich, zvěstujete smrt Páně, dokud on nepřijde.

27 Kdo by tedy jedl tento chléb a pil kalich Páně nehodně, proviní se proti tělu a krvi Páně.

28 Nechť každý sám sebe zkoumá, než tento chléb jí a z tohoto kalicha pije.

29 Kdo jí a pije a nerozpoznává, že jde o tělo Páně, jí a pije sám sobě odsouzení.

30 Proto je mezi vámi tolik slabých a nemocných a mnozí umírají.

31 Kdybychom soudili sami sebe, nebyli bychom souzeni.

a takhle je to v překladu Bible21 :

23 Předal jsem vám to, co jsem sám přijal od Pána: Pán Ježíš v tu noc, kdy byl zrazen, vzal chléb,
24 vzdal díky a lámal se slovy: „Toto je mé tělo, které se dává za vás. To čiňte na mou památku.“

25 Právě tak vzal po večeři kalich se slovy: „Tento kalich je nová smlouva v mé krvi. Kdykoli z něj pijete, čiňte to na mou památku.“

26 Kdykoli jíte tento chléb a pijete tento kalich, zvěstujete Pánovu smrt, dokud nepřijde.

27Kdo by tedy jedl tento chléb a pil Pánův kalich nehodným způsobem, takový se proviní proti Pánově tělu a krvi.

28 Ať každý sám sebe prověří, než bude jíst z toho chleba a pít z toho kalichu.

29 Kdo totiž jí a pije, aniž by si uvědomoval, že jde o Pánovo tělo, takový jí a pije své vlastní odsouzení.

30 To proto je mezi vámi tolik slabých a nemocných, a mnozí dokonce umírají.

31 Kdybychom se ovšem soudili sami, nebyli bychom souzeni.

32 Když nás však soudí Pán, je to k naší nápravě, abychom nebyli odsouzeni se světem.