« -1 den Dnes je 27.6., svátek má  Sv. Cyril Alexandrijský  +1 den »    
  Nejčtenější
Čeští a moravští svatí patroni
Poutní místa
Pomocníci v nouzi
Svaté děti
Růženec
Korunka
První soboty
Úryvky
Seznam papežů
MP3, Videoklipy
Srdce Ježíšovo
Poutníci - fotky
Mravenci
TV Medjugorje, Lurdy
Fatima SVATÍ NA KARLOVĚ MOSTĚ
Novéna k svatému Charbelovi
Otevřít Bibli >>

Všechny prosby o modlitbu...                    

   Přidat prosbu   

Péťa : Prosím o modlitbu za dobrou a úspěšnou léčbu mého tatínka a za jeho další dobré zdraví,aby tu s námi ještě dlouho ve zdraví byl.Všem moc děkuji.
Za to se modlím
Magdaléna : Na úmysel panny Márie.
Za to se modlím
Magdaléna : Za duše v očistci môjho rodu. Ďakujem
Za to se modlím
Bohuznama : Za všetky obete živelných katastrof
Za to se modlím
Bohuznama : Za všetkých ľudí postihnutých zemetrasením vo Venezuele aj za tých čo prišli o život.
Za to se modlím
maminka J. : Prosím o modlitbu za děti a jejich rodiny, zvláště za dceru, vnuky Marka a Káju, a za dar obrácení a víry pro zetě.
Za to se modlím
Cestmir : Znovu vás naléhavě prosím o vaše přímluvné modlitby za nalezení vhodné práce pro mě. Už ji hledám témměř rok a kvůli předdůchodovém věku jsem potencionálními zaměstnavateli neustále diskriminován. Děkuji.
Za to se modlím
Matka : Prosím o pomoc. Dcera se řeže. Je jí 14. Ať miluje své tělo, touží po ctnostech a svatosti. Bože prosím uzdrav naše vzájemné vztahy. Amen
Za to se modlím
maminka J. : Prosím o modlitbu za děti a jejich rodiny, zvláště za dceru, vnuky Marka a Káju, a za dar obrácení a víry pro zetě.
Za to se modlím
Tereza : Prosím aby mi Bůh ukázal, zda-li má pro mne muže, nebo jestli si mne volá do kláštera, aby mi již nebylo ublíženo. Děkuji. Amen
Za to se modlím
Veronika : Vrúcne prosím o modlidby za zosnulého manžela Jána. Pán Boh zaplať.
Za to se modlím
Pavla : Prosím za paní Evu, která je upoutaná na invalidní vozík a má se brzy stěhovat do pečovatelského domu, aby si brzy zvykla na nové bydlení a našla tam pár dobrých přátel, se kterými si bude rozumět.
Za to se modlím
M. : Prosím o dobrý porod zdravého dítěte pro sousedku, a za rychlé uzdravení pro její matku, která má zlomenou nohu. Díky moc za modlitby 🙏
Za to se modlím
Zora : Modleme se za ukončení ruské agrese.
Za to se modlím
V. : Moc prosím za nalezení mého zaměstnání, za zdraví, Boží požehnání a vedení pro sebe a celou moji rodinu! Děkuji.
Za to se modlím
Maminka : Moc prosím o modlitby za dceru. Je jí 14 let. Ať jí Pán uzdraví citová zranění. Ať touží milovat Ježíše a modlí se růženec. Přikryj ji Pane svou Svatou krví a ostatní mé děti. Amen
Za to se modlím
maminka J. : Drazí, prosím vás o modlitbu za děti a jejich rodiny, zvláště za dceru, vnuky Marka a Káju, a za dar obrácení a víry pro zetě.
Za to se modlím
Ludmila : Prosím o motlitbu a přímluvu u našeho Otce za mého vnuka Jakuba, který dnes dělal přijímací zkoušky na lékařskou fakultu UK, výsledky zkoušek budou 16. - 17.6. Jsem vám vděčná a neskutečně moc vám děkuji. Lida
Za to se modlím
Matka : Prosím o modlitbu za ochranu dětí a vnoučat na cestách a za vnímavost pro Boží vnuknutí pro všechny
Za to se modlím
Viera : Prosím o modlitby za syna Janíka, nech si porieši svoje problémy v podnikaní a nech mu Pán požehná darmi Ducha svätého, aby sa rozhodoval správne a tiež prosím o modlitby za dar živej viery, za zdravie a ochranu od zlého pre neho, nech nájde smer a to správne povolanie, PBZ
Za to se modlím
Veronika : Vrúcne prosím o modlidby za zosnulého manžela Jána. Pán Boh zaplať.
Za to se modlím
bohuznáma : Prosím o modlitby za Božiu pomoc a ochranu pri cestovaní pre moju sestru s manželom a pre celú jej rodinu. Prosím o dobré kontrolné výsledky pre moju sestru. Prosím o všetko dobré od Boha pre celú našu rodinu. Ďakujem
Za to se modlím
Anděla : Prosím za moje děti a vnoučata a ochranu před Zlým.
Za to se modlím
Péťa : Zdravím Vás a prosím o modlitbu za dobré výsledky vyšetření mého tatínka a za jeho dobré zdraví. Moc všem děkuji.
Za to se modlím
matka : Prosím o modlitbu za syna, aby se mu dařilo v práci, aby to dobře zvládal a měl včas dobrá vnuknutí. 🙏🏻
Za to se modlím
maminka J. : Drazí, prosím vás o modlitbu za děti a jejich rodiny, zvláště za dceru, vnuky Marka a Káju, a za dar obrácení a víry pro zetě.
Za to se modlím
Cestmir : Znovu moc prosím o vaše přímluvné modlitby. Dnes odpoledne mám pracovní pohovor a v příštím týdnu další. Vzhledem k tomu, že jsem jen pár let před důchodem, jsem pro většinu potencionálních zaměstnavatelů už neperspektivní, byť mám velmi zajímavý a hezký životopis. Předem vám děkuji.
Za to se modlím
Veronika : Vrúcne prosím o modlidby za zosnulého manžela Jána. Pán Boh zaplať.
Za to se modlím
M. : prosím o modlitby za požehnání, víru, zdraví a dobrá rozhodnutí a dobrou práci pro moje děti a vnoučata, i pro všechny vaše děti a vnoučata. Aby byli opravdu věřící, aby mohli svobodně a rádi chodit do kostela.
Za to se modlím
Věra : Prosím o modlitby za dar obrácení k Bohu pro Simonu.
Za to se modlím
Další

  Vyhledávání






Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /storage/2a113300/0103f250-78df-4b3b-b8a4-5aed3f53d0c5/abcsvatych.com/www/public/funkce.php:41) in /storage/2a113300/0103f250-78df-4b3b-b8a4-5aed3f53d0c5/abcsvatych.com/www/public/pocitadlo-tiche.php on line 16
Stránka pro mobil
  Jsem alkoholik ?
  Zveřejněno : 2020-06-11 10:15:44
Přečtení : 25441

Před 2 dny mi přišel výsledek z Genomelinku, že podle jedné vysoce spolehlivé studie https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23364009/ mám téměř stoprocentní pravděpodobnost, že budu těžký alkoholik. Nejdřív jsem to odškrtla jako nepravdivé, protože vůbec nepiju a alkohol mi nechutná.


Ale docela mi to vrtalo hlavou. Shodou okolností jsme s dcerou řešily, jak je možné, že jsme po pečivu tak nafouklý a jako ožralý, vůbec nám to nemyslí, aspoň já mám problém vzpomenout si na nějaké slovo, no přesně jako když se na silvestra trochu napiju šampáňa. Samozřejmě jsem četla knihu Život bez pšenice, která se v originále jmenuje Wheat belly, což znamená pšeničné břicho, tam to vysvětlují lepkem.

Ale nešlo mi na rozum, proč po těstovinách, po sušenkách, piškotech a podobně, i pšeničných, vůbec tak nafouklá nejsem ?

Už dřív mě napadlo, jestli to není tím droždím, protože to se přece nafukuje to těsto. Jenže jsem se domnívala, že to jsou nějaké bakterie a ty přece umírají při 40°C, jak se všude píše.

Takže jsem zkoušela několik týdnů jíst kváskový chleba, nebo i čistě žitný kváskový chleba, taky jsem si zkoušela dělat vlastní kvásek několik týdnů a péct z toho svůj chleba, jestli se budu cítit líp. Ale co se týče té nafouklosti a omámenosti to bylo snad ještě horší !!!!!

Až včera jsem zjistila, že to jsou vlastně kvasinky (mě to nedocvaklo, protože jsem pořád v takovém poloomámeném stavu), a ty při dostatku tepla a cukru se rychle množí a přitom vzniká alkohol (!) a kysličník uhličitý, který nafukuje to těsto. Takže asi zřejmě když sním nějaký chleba, tak ten má uvnitř určitě nějaké živé kvasinky. Ty potom přežívají v tom tenkém střevě ? A vyžadují cukr a dělí se tam za vzniku alkoholu a kysličníku uhličitého ?

Ještě jsem četla na https://www.ceskatelevize.cz/porady/10121359557-port/michaelovy-experimenty/778-kvasinky-experti-na-preziti/, že ty kvasinky droždí Saccharomyces cerevisiae přežijí jak teplotu -196°C tak teplotu varu 100°C. Takže asi přežijou ledacos, třeba i kyselinu v žaludku ?

Takže dneska jsem to na tom Genomelinku změnila na pravdivé, i když sice alkohol nepiju, ale na pečivu jsem závislá strašně moc, to je pro mě úplně neodolatelné. A bude to ten alkohol v tom.

Vždycky se říká, že se postí o chlebu a o vodě. Asi bychom se měli spíš postit od chleba :-) A to jsem vydržela už několikrát i několik měsíců, a vždycky mi úplně šrotovaly myšlenky a nafouklá jsem nebyla. To jsem ale připisovala té pšenici, protože ona možná opravdu obsahuje nějaké ještě jiné omamující látky, jako nějaká bylina.

Jenže mi ten chleba pořád strašně chyběl, zkoušela jsem jiné varianty a není to ono. Člověk se potřebuje do něčeho pořádně zakousnout, jak říká moje maminka.

Teď mi to docela myslí, ale už asi 3 dny jím jen hodně opečené tousty, takže to možná taky zabíjí ty kvasinky.

Update 28.4.2026 asi 3 měsíce jím místo chleba tyčinky z tvarohového těsta, a úplně mě přešel hlad na ten chleba, stačí mi dvě, a zažene to hlad na hodně dlouho. Nebo si občas beru ty křehké chlebíčky.

Recept na tyčinky z tvarohového těsta :
1 tvaroh polotučný ve vaničce 250 g, 1 vejce a asi 100 g změklého másla rozmíchat v robotu, přidat 1-2 navršené lžíce psylia, 1 lžíci vrchovatou arašídové mouky, asi 3 lžíce čirokové (pohankové) mouky a sůl, rozmíchat a nechat odležet asi 1 - 6 hodin. Podle potřeby přidat 1 - 3 lžíce hladké pčeničné mouky, jen tolik, aby s tím šlo trochu pracovat. Udělat placku asi 1 cm vysokou a nakrájet na asi 2 cm široké tyčinky a péct v horkovzdušné fritéze po jedné straně 15 minut při 180°C, pak obrátit a péct ještě asi 9 minut. Nechat tam ještě asi 15 minut dojít. Pokud jsou tyčinky dál od sebe a peče se to třeba nadvakrát, tak to není třeba obracet a stačí jen nechat dojít. To si píšu pro sebe ten recept, nepředpokládám, že by to někdo zkoušel 😊, je to takový cvípach